iShkodra

Shkodra Inteligjente

Politikë

Mandati, Voltana Ademi: Nuk më ndalon asnjë kërcënim, as shantazh…

Kur u kthye nga emigracioni në vendlindje bashkë me familjen e saj, Voltana Ademi besoi se ky vend mund të bëhet… Gruaja e fortë e Shkodrës përballë së cilës u gjunjëzua Edi Rama dhe mazhoranca që ai drejton, beson edhe…

INTERVISTË E KRYETARES SË BASHKISË SHKODËR PËR GAZETARËT PËR BLLOKIMIN E VEPRIMEVE NË DEGËN E THESARIT (VIDEO)

Në pergjigje të interesit të gazetareve, gjatë një inspektimi të punimeve që po kryhen ne territor me të ardhurat e vetë qeverisjes vendore, kryetarja e Bashkisë Shkoder zj. Voltana Ademi i është përgjigjur interesit të gazetarëve për çështjen e bllokimit…

KRYETARJA E BASHKISË SHKODËR PUBLIKON KËRKESËN E SHBSH-së PËR GJYKATËN KUSHTETUESE

Si kryetare e Shoqatës së Bashkive të Shqipërisë, me 17 korrik 2019, kam depozituar në Gjykatën Kushtetuese një kërkesë lidhur me procesin e 30 qershorit. Konkretisht, Shoqata e Bashkive të Shqipërisë ka kërkuar: 1. Konstatimin antikueshtetues të zgjedhshmërisë/ procesit zgjedhor…

LETËR E HAPUR PËR AMBASADORËT E AKREDITUAR NË TIRANË NGA KRYETARJA E BASHKISË SHKODËR VOLTANA ADEMI

E nderuara Znj. Leyla Moses-Ones, e Ngarkuara me Punë pranë Ambasadës së SHBA në Tiranë, I nderuar Sh.T.Z. Luigi Soreca, Ambasador i Bashkimit Evropian, I nderuar Sh.T.Z. Bernd Borchardt, Ambasador i Prezencës së OSBE në Tiranë; E nderuara Sh.S.Znj. Susanne…

LULZIM BASHA TAKIME NË SHKODËR: ME 16 SHKURT SHKODRANËT I PRIJNË PROTESTËS NË TIRANË (VIDEO)

Shkodra do të jetë në ballë të protestës mbarëpopullore të 16 shkurtit! Këtë mesazh ka marrë nga qytetarët shkodranë kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë takimeve të zhvilluara ditën e sotme. Në bashkëbisedim me qytetarët, kryetari Basha është njohur…

BUXHETI I KORRUPSIONIT NË SHËNDETËSI PO SJELL BRAKTISJEN E SISTEMIT (FOTO)

Buxheti i korrupsionit në shëndetësi po sjell braktisjen e sistemit. Buxheti për shëndetësinë rikonfirmohet si buxheti i korrupsionit dhe braktisjes së sistemit shëndetësor, thotë deputeti Bardh Spahia. Ai zë vetëm 2,9 % të PBB-së, shumë larg nga premtimi i bërë…