iShkodra

Shkodra Inteligjente

Sport

VLLAZNIA NIS ZYRTARISHT PËRGARITJET PËR SUPERLIGË, SOT STËRVITJA E PARË NË STADIUMIN “LORO BORIÇI”

Futbollistet e Vllaznise me ne fund pritet te zbresin ne fushen e stervitjes. Ato jane njoftuar qe pasditen e sotme te jene ne ambjentet e stadiumit “Loro Boriçi” per te zhvilluar seancen e pare stervitore. Te pakten nga sa merret…

PREZANTOHET TRAJNERI MIRSAD JONUZ, ADMINISTRATORI LICI: KEMI BËRË ZGJEDHJEN E DUHUR

Vetëm dy ditë pas konfirmimit të tij si trajneri i ri i Vllaznisë, maqedonasi Mirsad Jonuz ka mbërritur në Shkodër për të firmosur kontratën që e bën tashmë zyrtarisht pjesë të kuqebluve. Në fjalët e tij të para si trajner…

VLLAZNIA FIRMOS ME FUTBOLLISTËT MARKU E SHEHI (FOTO)

KF Vllaznia ashtu siç kishte premtuar, ka nisur punen per ndertimin e skuadres per sezonin e ardhshem. Per kete arsye, pasditen e sotme jane konkretizuar edhe dy kontratat e para me futbollistet qe jane perzgjedhur nga drejtuesit. Futbollistet qe kane…

TURI I 76-të ÇIKLISTIK NDËRKOMBËTAR I SHQIPËRISË STARTON NGA SHKODRA (FOTO)

Turi i 76 Çiklistik i Shqipërisë, që zhvillohet nga data 20-25 maj, është një aktivitet ndërkombëtar ku marrin pjesë 11 ekipe, 4 janë italiane ndërsa ekipet e tjera nga Shqipëria, Kosova, Greqia, Belgjika, Kroacia, Maqedonia dhe Sllovenia. Turi ndahet ne…

PËRMBYLLEN NË PALLATIN E SPORTIT “QAZIM DERVISHI” AKTIVITETET E “JAVA OLIMPIKE” NË SHKODËR (FOTO)

Aktivitetet e Javës Olipmike janë përmbyllur sot në Pallatin e Sportit “Qazim Dervishi”. Në aktivitetet e organizuara, kanë marrë pjesë nxënës të shkollave 9- vjeçare dhe të mesme të rajonit tonë. Në fund, për shkollat pjesëmarrëse janë shpërndarë certifikatat dhe…

BASHKIA E SHKODRËS NDERON LEGJENDAT E ÇIKLIZIMIT SHKODRAN E SHQIPTAR NË MBYLLJE TË KUPA “AGIM TAFILI” (VIDEO)

Përfundoi “Agim Tafili” në çiklizëm pas dy ditëve gara. Më të mirët janë nderuar me kupat përkatëse sipas kategorive në një ceremoni të zhvilluar në sheshin para Bashkisë Shkodër. Më pas, sportistë, trajnerë dhe miq të ftuar, janë pritur në…

DITA E PARË E KUPËS “AGIM TAFILI” NË ÇIKLIZËM (FOTO)

Ka përfunduar dita e parë e garës për kupën “Agim Tafili” në çiklizëm. Itenerari për kategorinë U-23 Elite/Junior 90 km nga Tirana ne Shkodër. Itenerari për kategorinë Kadete 65 km nga Fush Kruja në Shkodër . Neser dita e dytë…

BASHKIA SHKODËR NDERON 10 BOKSIERËT MË TËMIRË NË VITE TË VLLAZNISË DHE TRAJNERIN ZEF GJONI (FOTO)

Turneu Ndërkombëtar i Boksit “Memorial Vllaznia 2019” ka mbyllur edicionin e tij padiskutim të suksesshëm. Këtë edicion, i 17- i nga rradha, ka parë pjesëmarrjen e spotistëve nga 8 shtete, nga Ballkani dhe Europa. Dita e tretë e turneut, përveç…

ASMABLEJA E KF VLLAZNIA SH.A. MIRATON BUXHETIN E KLUBIT PËR VITIN 2019 (FOTO)

Me vetëm një votë kundër nga këshilltarët e pranishëm, Asambleja e Përgjithshme shoqërisë aksionere Vllaznia ka miratuar buxhetin e saj për vitin 2019. Këtë vit, klubi Vllaznia do të shpenzojë 976 milionë lekë të vjetra, nga të cilat nga Bashkia…