iShkodra

Shkodra Inteligjente

Sport

FESTIVALI I SHAHUT “ÇESK JUBANI” UL SIPARIN, NË EDICIONIN E TRETË “MIRËNJOHJE” PËR KAMPIONËT (VIDEO)

Festivali i Shahut “Çesk Jubani” i organizuar nga Bashkia e Shkodrës në kuadër të programit “Jeto me Sportin”, është përmbyllur me një aktivitet të organizuar në mjediset e Qendres Rinore “Atelie”. Përveç vlerësimit për fituesit e Edicionit të tretë që…

BASHKIA SHKODËR VAZHDON TRADITËN, MBËSHTET TURNEUN E XHUDOS PËR FËMIJË “NËNË TEREZA” (VIDEO)

Xhudoja është tashmë një nga sportet elitare në Shkodër, me medalje kombëtare e ndërkombëtare. Turneu i Xhudos për fëmijë “Nënë Tereza”, i zhvilluar në kuadër të programit “Jeto me sportin” është ndërkombëtarizuar me pjesëmarrës nga Mali i Zi, Bosnja, Kosova,…

PËRFUNDON FAZA E DYTË E FESTIVALIT TË SHAHUT, SHPALLEN FITUESIT (VIDEO)

Ka përfunduar sot faza e dytë e Festivalit të Shahut “Çesk Jubani”, organizuar në kuadër të programit “Jeto me sportin” të Bashkisë së Shkodrës. Në një nga mjediset e Qendrës Rinore “Atelie”, kanë garuar 8 gjimnaze me 26 djem dhe…

100 VJETORI I VLLAZNISË/ STARTON EDHE KAMPIONATI I PING- PONGUT NË KUADËR TË PROGRAMIT “JETO ME SPORTIN”

Bashkia Shkodër përmes Qendres Kulturore të Fëmijëve si dhe në bashkëpunim e DAR Shkodër organizon edhe këtë vit “Kampionatin e ping – pongut”. Në kuadër të Programit “Jeto me sportin” si dhe të 100 vjetorit të themelimit të Shoqnisë “Vllaznia”…

VLLAZNIA NIS NJË PROJEKT TË RI, BASHKËPUNIM ME NJË AKADEMI NË NIGERI…(FOTO)

Disa nga projektet tona kanë të bëjnë me ndjekjen e lojtarëve të rinj dhe transferimit të tyre pranë Vllaznisë. Duke qenë se nuk kemi një buxhet të madh si klubet e tjera të huaja gjermane apo angleze, ne duhet të…

INICIATIVA E NJË TË RIU I JEP JETË KUPËS “AUTOCHTHONOUS” NË KUADËR TË “JAVËS SË PAVARËSISË” (FOTO)

“Java e Pavarësisë” ndër të shumtat aktivitete që ka patur kanë qënë edhe ato sportive. Me iniciativen e një të riu, Jetmir Podgorica u realizua Kupa “Autochthonus”. Kupa është organizuar për moshat 9 dhe 11 vjeç dhe pjesmarrës kanë qenë…

JAVA E PAVARËSISË/ VAZHDON KAMPIONATI I LOJRAVE ME DORË NË BASHKINË E SHKODRËS (FOTO)

Në kuadër të Javës së Pavarësisë, u mbajt dita e dytë e aktivitetit “Kampionati i lojrave me dorë”, mes gjimnazeve të qytetit. Sot u zhvilluan ndjeshjet e ekipeve te vajzave. Finalja do të luhet me datë 26 Nëntor 2018 mes…

DREJTORI SPORTIV I VLLAZNISË, ENGIN FIRAT: NË VERË MUND TË KEMI NJË SPONSOR NGA KATARI…

Lajme të mira për Vllazninë. Vizita e drejtorit sportiv Engin Firat në Katar ditët e fundit ka sjellë jo pak lajme pozitive. Përveç bashkëpunimit me një Akademi shumë të njohur, përveç nënshkrimit të një marrëveshje me një klub në Katar…

KUQEZINJTË LUAJNË NË “LORO BORICI”, KËTO JANË RRUGËT QË POLICIA BLLOKON NË SHKODËR

Më datë 17.11.2018 ora 20.45 në qytetin Shkodër, do të zhvillohet ndeshja ndërkombëtare e futbollit, e vlefshme për Ligën e Kombeve, ndërmjet përfaqësueseve të Shqipërisë dhe Skocisë, ndeshje e cila do të luhet në stadiumin “Loro Boriçi”. Në kuadër të…